Softball Schedule 2019-20

Date Away Home Status Links
February 23 Northern Vermont-Johnson   Alma   2:00 PM
  The Spring Games @ Clermont, FL
  Cabrini   Northern Vermont-Johnson   4:15 PM
  The Spring Games @ Clermont, FL
February 24 Point Park   Northern Vermont-Johnson   10:15 AM
  The Spring Games @ Clermont, FL
  Northern Vermont-Johnson   Hanover   12:15 PM
  @ Orlando, Fla.
February 26 Northern Vermont-Johnson   St. Joseph's (Brkln)   12:00 PM
  @ Clermont, Fla.
  Bay Path   Northern Vermont-Lyndon   1:00 PM
  at Adirondack Dome - Glens Falls, NY
  Northern Vermont-Johnson   Hanover   2:15 PM
  @ Orlando, Fla.
  Bay Path   Northern Vermont-Lyndon   3:00 PM
  at Adirondack Dome - Glens Falls, NY
February 27 SUNY Delhi   Northern Vermont-Lyndon   12:00 PM
  @ Adirondack Sports Complex
  Alma   Northern Vermont-Johnson   12:15 PM
  The Spring Games @ Clermont, FL
  SUNY Delhi   Northern Vermont-Lyndon   2:00 PM
  @ Adirondack Sports Complex
  St. Joseph's (Brkln)   Northern Vermont-Johnson   2:30 PM
  The Spring Games @ Clermont, Fla.
February 29 Northern Vermont-Johnson   Elizabethtown   12:30 PM
  @ Clermont, Fla.
  Northern Vermont-Johnson   Concordia-M'head   2:30 PM
  Legends Way Ballfield @ Clermont, Fla.
March 07 Husson   Johnson & Wales (RI)   4:15 PM
  @ Clermont, Fla.
  Wheaton (Mass.)   Husson   6:15 PM
  @ Clermont, Fla.
March 08 Alfred St.   SUNY Canton   1:00 PM
  @ Century Link Sports Complex - Ft. Myers, FL
  Lesley   Husson   1:45 PM
  The Spring Games @ Clermont, Fla.
  Martin Luther   SUNY Canton   3:00 PM
  @ Fort Myers, FL
  Manhattanville   Husson   4:15 PM
  @ Clermont, Fla.
March 09 Nazareth   SUNY Canton   9:00 AM
  @ Naples, FL
  Bethany (W.V.)   Husson   9:15 AM
  @ Minneola, Fla.
  SUNY Canton   Rockford   11:00 AM
  @ Naples, Fla.
  Husson   Haverford   1:30 PM
  @ Minneola, Fla.
March 10 Elms   SUNY Canton   9:00 AM
  @ CenturyLink Sports Complex; Ft. Myers, FL
  Curry   SUNY Canton   1:00 PM
  @ Gene Cusic Classic - Fort Myers, Fla.
March 11 Westfield St.   Husson   4:15 PM
  @ Clermont, Fla.
  Husson   Millikin   6:15 PM
  @ Clermont, Fla.
March 12 Husson   St. Scholastica   10:30 AM
  @ Leesburg, Fla.
  Nazareth   SUNY Canton   11:00 AM
  @ Naples, FL
  Becker   Husson   12:30 PM
  Sleepy Hollow - Field 5 @ Leesburg, Fla.
  Rochester Inst.   SUNY Canton   1:00 PM
  @ Naples, FL
March 13 SUNY Canton   Western Conn. St.   9:00 AM
  @ Fort Myers, FL
  Brockport   SUNY Canton   11:00 AM
  @ Fort Myers, FL
  Alverno   Husson   4:15 PM
  @ Clermont, Fla.
  Husson   Heidelberg   6:15 PM
  @ Hancock Recreational Complex | Field 3
March 15 Northern Vermont-Lyndon   Mass. Maritime   12:00 PM
  Thomas (ME)   Rivier   1:00 PM
  Northern Vermont-Lyndon   Mass. Maritime   2:00 PM
  Thomas (ME)   Rivier   3:00 PM
March 16 Me.-Farmington   Hamilton   4:00 PM
  Clermont, Florida @ Hancock Rec Complex Field 2
  Worcester St.   Me.-Farmington   6:15 PM
  Clermont, Florida @ Hancock Rec Complex Field 2
March 17 Framingham St.   Me.-Farmington   10:15 AM
  Legends #4 @ Clermont, Fla.
  Me.-Presque Isle   SUNY Poly   11:30 AM
  @ North Myrtle Beach, S.C.
  Me.-Farmington   Ripon   12:30 PM
  Clermont, Florida @ Legends Way Field 4
March 18 Me.-Farmington   Oswego   10:30 AM
  Clermont, Florida @ Fortune Road Field 4
  Knox   Me.-Farmington   12:45 PM
  Clermont, Florida @ Fortune Road Field 4
March 19 Me.-Presque Isle   Sewanee   9:30 AM
  FastPitch Dreams Softball Classic @ Myrtle Beach, S.C.
March 20 St. Lawrence   Me.-Farmington   9:00 AM
  Clermont, Florida @ Hancock Rec Complex Field 1
  Franklin & Marshall   Me.-Farmington   11:15 AM
  Clermont, Florida @ Hancock Rec Complex Field 2
March 21 Me.-Farmington   Utica   9:00 AM
  Clermont, Florida @ Legends Way Field 3
  Northern Vermont-Lyndon   Dean   1:00 PM
  SUNY Canton   Penn St.-Harrisburg   1:00 PM
  Northern Vermont-Lyndon   Dean   3:00 PM
  SUNY Canton   Penn St.-Harrisburg   3:00 PM
March 22 SUNY Canton   York (Pa.)   1:00 PM
  Northern Vermont-Lyndon   Rivier   2:00 PM
  SUNY Canton   York (Pa.)   3:00 PM
  Northern Vermont-Lyndon   Rivier   4:00 PM
March 23 Thomas (ME)   Hamilton   2:45 PM
  @ Clermont, Fla.
  Thomas (ME)   Williams   5:00 PM
  @ Clermont, Fla.
March 24 Wis.-Whitewater   Thomas (ME)   10:15 AM
  @ Clermont, Fla.
  Thomas (ME)   MIT   12:30 PM
  @ Clermont, Fla.
March 25 Thomas (ME)   Wis.-River Falls   10:00 AM
  @ Clermont, Fla.
  Luther   Thomas (ME)   12:15 PM
  @ Clermont, Fla.
March 26 Anna Maria   Northern Vermont-Lyndon   3:00 PM
  Anna Maria   Northern Vermont-Lyndon   5:00 PM
March 27 Thomas (ME)   Middlebury   9:30 AM
  @ Clermont, Fla.
  Thomas (ME)   Wis.-Oshkosh   11:45 AM
  @ Clermont, Fla. - Legends Way Ballfields, Field 2
March 28 Chicago   Thomas (ME)   9:00 AM
  @ Clermont, Fla.
  Elmhurst   Thomas (ME)   11:15 AM
  @ Clermont, Fla.
  SUNY Canton   SUNY Delhi   1:00 PM
  SUNY Canton   SUNY Delhi   3:00 PM
March 29 Fisher   Northern Vermont-Lyndon   1:00 PM
  Me.-Farmington   Rivier   1:00 PM
  Fisher   Northern Vermont-Lyndon   3:00 PM
  Me.-Farmington   Rivier   3:00 PM
March 31 Me.-Presque Isle   Husson   3:00 PM
  Me.-Presque Isle   Husson   5:00 PM
April 01 Northern Vermont-Lyndon   Norwich   3:00 PM
  SUNY Canton   Plattsburgh   3:00 PM
  Husson   Colby   4:00 PM
  Northern Vermont-Lyndon   Norwich   5:00 PM
  SUNY Canton   Plattsburgh   5:00 PM
  Husson   Colby   6:00 PM
April 02 SUNY Canton   St. Lawrence   3:00 PM
  SUNY Canton   St. Lawrence   5:00 PM
April 03 Me.-Presque Isle   U. of New England   3:00 PM
  Me.-Presque Isle   U. of New England   5:00 PM
April 04 Me.-Presque Isle   Fisher   12:00 PM
  Northern Vermont-Johnson   SUNY Delhi   1:00 PM
  Me.-Presque Isle   Fisher   2:00 PM
  Northern Vermont-Johnson   SUNY Delhi   3:00 PM
April 05 Husson   Bowdoin   12:00 PM
  SUNY Canton   Morrisville St.   12:00 PM
  Husson   Bowdoin   2:00 PM
  SUNY Canton   Morrisville St.   2:00 PM
April 06 Bates   Thomas (ME)   3:00 PM
  Bates   Thomas (ME)   5:00 PM
April 07 Husson   Saint Joseph's (Me.)   4:00 PM
  Me.-Farmington   Colby   4:00 PM
  Husson   Saint Joseph's (Me.)   6:00 PM
  Me.-Farmington   Colby   6:00 PM
April 09 SUNY Delhi   Thomas (ME)   2:00 PM
  SUNY Delhi   Thomas (ME)   4:00 PM
  Me.-Farmington   Salem St.   4:00 PM
  Me.-Farmington   Salem St.   6:00 PM
April 10 Northern Vermont-Lyndon *   Thomas (ME)   3:00 PM
  Northern Vermont-Johnson *   Husson   3:00 PM
  SUNY Canton *   Me.-Presque Isle   3:00 PM
  @ U-Maine Farmington
  Northern Vermont-Lyndon *   Thomas (ME)   5:00 PM
  Northern Vermont-Johnson *   Husson   5:00 PM
  SUNY Canton *   Me.-Presque Isle   5:00 PM
  @ U-Maine Farmington
April 11 SUNY Canton *   Me.-Farmington   12:00 PM
  Northern Vermont-Lyndon *   Husson   12:00 PM
  Northern Vermont-Johnson *   Thomas (ME)   1:00 PM
  SUNY Canton *   Me.-Farmington   2:00 PM
  Northern Vermont-Lyndon *   Husson   2:00 PM
  Northern Vermont-Johnson *   Thomas (ME)   3:00 PM
April 13 Colby   Thomas (ME)   4:00 PM
  Colby   Thomas (ME)   6:00 PM
April 14 Me.-Presque Isle   Colby   3:00 PM
  Northern Vermont-Johnson   New England College   3:00 PM
  Potsdam   SUNY Canton   3:00 PM
  Potsdam   SUNY Canton   5:00 PM
  Me.-Presque Isle   Colby   5:00 PM
  Northern Vermont-Johnson   New England College   5:00 PM
April 15 Husson *   Me.-Farmington   3:00 PM
  Husson *   Me.-Farmington   5:00 PM
April 16 SUNY Canton   Clarkson   3:00 PM
  Husson   Plymouth St.   3:30 PM
  SUNY Canton   Clarkson   5:00 PM
  Husson   Plymouth St.   5:30 PM
April 18 Me.-Farmington *   Northern Vermont-Lyndon   TBA
  Me.-Farmington *   Northern Vermont-Lyndon   TBA
  Thomas (ME) *   SUNY Canton   12:00 PM
  Me.-Presque Isle *   Northern Vermont-Johnson   1:00 PM
  Thomas (ME) *   SUNY Canton   2:00 PM
  Me.-Presque Isle *   Northern Vermont-Johnson   3:00 PM
April 19 Me.-Presque Isle *   Northern Vermont-Lyndon   12:00 PM
  Bowdoin   Thomas (ME)   12:00 PM
  Husson *   SUNY Canton   12:00 PM
  Me.-Presque Isle *   Northern Vermont-Lyndon   2:00 PM
  Bowdoin   Thomas (ME)   2:00 PM
  Husson *   SUNY Canton   2:00 PM
April 21 Thomas (ME) *   Me.-Farmington   TBA
  Thomas (ME) *   Me.-Farmington   TBA
  Bates   Husson   3:00 PM
  Bates   Husson   5:00 PM
April 22 Northern Vermont-Lyndon *   Northern Vermont-Johnson   3:00 PM
  Me.-Presque Isle *   Husson   3:00 PM
  St. Lawrence   SUNY Canton   3:00 PM
  Northern Vermont-Lyndon *   Northern Vermont-Johnson   5:00 PM
  Me.-Presque Isle *   Husson   5:00 PM
  St. Lawrence   SUNY Canton   5:00 PM
April 25 Me.-Farmington *   Me.-Presque Isle   TBA
  Me.-Farmington *   Me.-Presque Isle   TBA
  Husson *   Thomas (ME)   1:00 PM
  SUNY Canton *   Northern Vermont-Johnson   1:00 PM
  Husson *   Thomas (ME)   3:00 PM
  SUNY Canton *   Northern Vermont-Johnson   3:00 PM
April 26 Thomas (ME) *   Me.-Presque Isle   TBA
  Thomas (ME) *   Me.-Presque Isle   TBA
  Northern Vermont-Johnson *   Me.-Farmington   TBA
  Northern Vermont-Johnson *   Me.-Farmington   TBA
  Northern Vermont-Lyndon *   SUNY Canton   12:00 PM
  Northern Vermont-Lyndon *   SUNY Canton   2:00 PM
April 28 Me.-Farmington   Bates   3:00 PM
  Me.-Farmington   Bates   5:00 PM
* Conference